Posta Güvercini Özellikleri Nelerdir?

Son derece gelişmiş olan yön duyguları da gelişmiş olan ve aynı zamanda çevik bir yapıya sahip olan posta güvercini özellikleri merak edilmektedir.

Son derece gelişmiş olan yön duyguları da gelişmiş olan ve aynı zamanda çevik bir yapıya sahip olan posta güvercini özellikleri merak edilmektedir. Bu güvercin türünü diğer türlerden ayıran bazı özellikler vardır. Özellikle uzun süreli yaşaması hemen herkesin ilgisini çekmiştir. Saatte 60 ile 80 kilometre hızla uçabiliyor olması da dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Günde 1000 kilometre gibi uzun bir mesafe uçan kuşlarla ilgili posta güvercini nasıl eğitilir sorularının cevabını da vermek istiyoruz.  

Gözlerinin parlak ve canlı olması gereken posta güvercini yön bulma duygularını kullanmaları ve gözlerinin net bir şekilde görmesiyle ilgilidir. Aynı zamanda vücutlarında kuyruğa doğru bir daralma eğilimi gösterir. Bu kuşların sırtları ve bel bölümleri oldukça güçlüdür. En önemli özelliklerinden biri de tüylerinin yağmurdan etkilenmemesidir.  

Güvercinlere az yem vermeyin!

Posta güvercinleri kümeslerde yaşamayı severler bu nedenle posta güvercini kümesi nasıl olmalı sorusunun cevabı önem arz eder. Kümeslerine rahatlıkla giriş çıkması, büyüklükte bir kapıya sahip olması gerekir. Posta güvercinlerinin günde iki kez beslenmesi yeterli olacaktır. Fakat az miktarda yem vermeniz bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu sebeple yemlerinin çok az ya da çok fazla olmaması gerekir. Güvercinleri yetiştirirken size aktarılan talimatları eksiksiz uygulamanız gerekir. Fakat sefere alışması için bazı egzersizler yapmalı ve bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için de güvercin yetiştiricileriyle ilgili bilgi edinmeniz gerekiyor.