Muhabbet Kuşların Cinsiyetini Nasıl Anlarız?

Muhabbet kuşların cereleri tek renk ise erkek, dişi kuşların cereleri açık pembe tonları, kahverengi ve beyaz renge sahiptir.

Muhabbet kuşların cereleri tek renk ise erkek, dişi kuşların cereleri açık pembe tonları, kahverengi ve beyaz renge sahiptir.

Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Olur?

İlk önce aldığınız kuşun yaşı küçük olması daha iyi olacaktır. Çünkü küçük kuşlar sizi küçük yaştan beri gördüğü için size daha çabuk alışacaktır.

İlk önce eve getirdiğiniz kuşu sürekli yerini değiştirmemek lazım sabit bir yerde kalıp bir süre oraya alışmasını beklemek lazım. Sonrasında yavaş yavaş kafese elinizi sokup kuşu korkutmadan elinize gelmesini beklemek lazım.

Sonra elinize yem alıp kuşa doğru uzatıp yemi yemesini bekleyin.

Sürekli kuşla konuşun ki sizden soğumasın.

Kuşa sakın bağırmayın!!!

Kuşun suyunu her gün değiştirin.

Kafesin demirlerine elma gibi yiyebileceği meyveleri doğrayıp asın meyve yemeye de alışsın.

Muhabbet Kuşu Nasıl Yıkanır?

İlk önce leğene suyu doldurun(suyu ne soğuk ne sıcak olmalıdır), sonra kuşu kafesten çıkarın, kuşu sıkmadan tutun ve ilk önce kanatlarını açarak yıkayın. Sonra vücuduna yavaşca yıkayın.

Sonra yıkadıktan sonra kurutmak için fön makinesiyle falan kurutmayı denemeyin. Bir çubuk bulun ve onu sabitleyin üstüne kuşu bırakın ve kendi kendine kurumasını bekleyin, sonra kuşu kafese koyabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

Youtubede aşkım, fıstık ve benzeri kelimelerin saatlerce söylenen videoları var, onları açıp kuşun yanına koyun ve bunu her gün yapın böylece bir gün dinlettiğiniz kelimeleri öğrenecektir.