Lahor Güvercin Özellikleri Nelerdir?

Evcil güvercin türlerinden olan Lahor güvercin hem etkileyici renkte tüyleriyle hem boyutuyla hem de mütevazi duruşuyla bilinir. Peki, Lahor Güvercin Özellikleri Nelerdir?

Evcil güvercin türlerinden olan Lahor güvercin hem etkileyici renkte tüyleriyle hem boyutuyla hem de mütevazi duruşuyla bilinir. Pakistan'da yer alan Lahore kentinden gelen bu kuş türü o bölgede uzun yıllar yetiştirilmiştir. Kaya Güvercini torunları olarak bilinen Lahor Güvercin özellikleri hemen herkes tarafından merak edilir. Biz de sizler için bu güvercin özelliklerinden bahsettik. 

Lahor Güvercini Tarihi

Lahor Güvercini Tarihi araştırılmaya başlandı. Lahor Güvercini 1880 yılında Almanya'da ithal edilmiş bir türdür. 1960'lı yılların başında popüler olmayı başaran bu kuş türü genelde İran bölgesinde bulunan, en renkli ırklardan biridir. Aslında süs güvercini olsa da aslı eski İran'a kadar uzanır. Bir zamanlar insanlar bu kuşu eti için yetiştirmiş olsa da bugün güzel görünümü ve renkşi desenleriyle yetiştirilmektedir. 

Lahor Güvercini Özellikleri

Lahor Güvercini Özellikleri kuşun yetiştiricisi tarafından araştırılmaktadır. Evcilleştirilmiş bir güvercin türü olan Lahor Güvercini genelde küçük bir yapıya sahiptir. Yatay vücut duruşu ve serbest duruşa sahip olan Lahor Güvercini ikincil bir renge, gaga ve dalların birleşme noktasından başlar. Kuyruk kısmı beyaz renkli olan Lahor Güvercini boyun, baş ve kanat işaretlerinin kalitesi önemlidir. Boynunda yoğun bir tüy olan Lahor Güvercini dolgun ve geniş gögüslüdür. Yanakları dolgun, gagası küt olan bu güvercinin bacakları ve ayakları tüylüdür. Bu nedenle bacak kısmı kalın çorap giymiş gibi gözükür. 

Lahor Güvercini Beslenme Şekli

Lahor Güvercini Beslenme Şekli kuşun yeni sahibi tarafından araştırılır. Ana besini mısır, arpa, buğday ve darı olan Lahor Güvercini buğday, arpa, mısır gibi tüm tahılları kolaylıkla tüketir. Karbonhidrat bakımından az vitamine sahip olan bu tohumlar onların beslenmesi için idealdir. Mısır aslında en iyi güvercin yemlerinden biridir. Güvercinler mısır sevmektedir.