Konur Papağanı Özellikleri

Konur Papağanı hem küçük hem de orta boyutta büyüyen oyunculuğu ve meraklı kişiliğiyle ön plana çıkan Konur Papağanı insanları cezbeden yapısıyla ön plana çıkar.

Konur Papağanı hem küçük hem de orta boyutta büyüyen oyunculuğu ve meraklı kişiliğiyle ön plana çıkan Konur Papağanı insanları cezbeden yapısıyla ön plana çıkar. Genelde yemek zamanı olduğu zaman ve sevdiği insanlarla vakit geçirdiklerinde daha mutlu olurlar. Popüler bir papağan türü olmakla beraber genelde cesur ve komik papaüanlar olmaktadır. Güzel ve göz alıcı renkleriyle ön plana çıkan bu papağan uzun kuyruklara sahiptir. Türüne bağlı olmakla beraber 25 cm ile 50 cm arasında farklılık gösterir. Güney Amerika'da yetiştirilen Konur Papağanı oldukça güzel görünüme sahiptir. 

Konur Papağanı Bakımı 

Konur Papağanı Bakımı konusunda araştırma yapıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Oldukça aktif kuşlardan olan konur papağanı hareket etmeyi ve oyuncaklarla oynamayı severler. Bundan dolayı da geniş kafesi severler. Bir konur papağanının kafesi ortalama 91 cm uzunluğunda ve 61 cm genişliğinde olmalıdır. Kafes içinde banyo su tabağı bulunduğu zaman onlar banyo yapmayı çok severler. 

Konur Papağanı Beslemesi hem taze meyveler hem taze sebzeler hem de sağlıklı gıdaları severler. Dengeli beslenmesiyle daha güçlü olacak olan Konur Papağanları daha sağlıklı yaşamak için beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Konur papağanı ömrü ise 20 yıl ile 30 yıl arasında farklılık gösterir. 

Konur Papağanı Özellikleri 

Konur Papağanı Özellikleri araştırılmaktadır. Konur papağanalrı hem oyuncu hem de sevimli kuşlardandır. Utangaç ve temkinli olmak yerine meraklı ve cesur kuşlardır. Gün içinde mutlu olabilmek için bol bol oyuncaklarla oynamanız gerekiyor. Tam bir aile papağanı unvanı olarak bilinen konur papağanı çocuklarla bir araya geldiklerinde daha çok mutlu olurlar. Dans etmeyi seven ve bazı kişileri taklit etmeyi sevecekler. 

Konur papağanları genel olarak heyecanlandığında ya da korktuğu zaman tiz bir ses çıkarırlar. Pek çok papağan sahibi de kafese doğru koşarak kuşu sakinleştirecektir. Konuşan papağanlar arasında bulunan Konur papağanı bir kaç kelime öğrenebilecek kapasiteye sahiplerdir. Oyunda ve egzersiz için geniş bir alan oluşturulmalıdır.