Kızıştırıcı Muhabbet Kuşu Yemi

 

Muhabbet kuşlarının çiftlenme dönemlerinde vücutlarının ihtiyaç duyduğu besinler ve enerji vardır. Bunu sağlamak ve muhabbet kuşunuzun daha rahat çiftleşe bilmesi için kızıştırıcı muhabbet kuşu yemleri tüketmesi önerilmektedir. Kızıştırıcı yemler enerji verdikleri gibi hormonların aktif hale gelmesini de sağlamaktadır. Kızıştırıcı muhabbet kuşu yemleri muhabbet kuşlarının hızlıca toparlanmalarına sebep olduğu için hızlı çiftleşme ve düzgün kondisyon sağlamaktadır. İçerdiği tohumlar, tahıllar, proteinler, vitaminler, mineraller ve iyotlar ile çiftleşme dönemindeki muhabbet kuşlarının ihtiyaç duyduğu besin değerlerini içermektedir.çiftleşme döneminde muhabbet kuşlarına ihtiyaç duydukları kadar kızıştırıcı muhabbet kuşu yemi vermeye özen göstermelisiniz. Eğer fazla verir iseniz muhabbet kuşunuzda yağlanmalar başlar. Vücutlarında yağlanma olan muhabbet kuşları zamanla az uçma eğilimi göstermeye başlar. Muhabbet kuşlarında yağlanma devam ederse kuş uçmayı dahi bırakabilir. Bu nedenle kızıştırıcı muhabbet kuşu verilirken miktarına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kızıştırıcı Muhabbet Kuşu Yemi Ne Zaman Verilmelidir?

Erkek muhabbet kuşları 5 – 6 aylık oldukları zaman, dişi muhabbet kuşları ise 8 – 9 aylık oldukları zaman ergenliğe girmeye başlarlar. Yaklaşık olarak 10 aylık olan muhabbet kuşları kur yapmaya başlarlar. 10 aylık olan muhabbet kuşlarına çiftleşme dönemlerinde kızıştırıcı muhabbet kuşu yemi verilebilir. Muhabbet kuşlarını daha erken çiftleştirmek kuşlarda rahatsızlıklara sebep olabilir.

Kızıştırıcı Muhabbet Kuşu Yeminin İçinde Ne Var?

Kızıştırıcı muhabbet kuşu yemi çiftleşme dönemlerinde ihtiyaç duydukları besin değerlerini içermektedir. Kızıştırıcı muhabbet kuşu yemi; kenevir tohumu, nijer tohumu, keten tohumu, kırmızı darı, sarı darı, ak darı, bal, yumurta, havuç, fındık, badem gibi muhabbet kuşunuzun çiftleşme döneminde ihtiyaç duyduğu ve hormonları aktif edebilecek besinler içermektedir.

Kızıştırıcı Muhabbet Kuşu Yemi Ne İşe Yarar?

Kızıştırıcı muhabbet kuşu yemi; testosteron ve östrojen hormonlarının yani sexs hormonlarının aktivesinin artmasını sağlar, çiftleşme dönemindeki verimliliği arttırır, zayıf muhabbet kuşlarının sağlıklı bir şekilde kilo almasına yardımcı olur, muhabbet kuşunuzun özellikle bu süreçte ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Bu nedenle özellikle çiftleşme dönemlerinde muhabbet kuşlarının ihtiyaç duyduğu besin değerini ve enerjiyi sağlıklı bir şekilde sağlayabilmek için kızıştırıcı muhabbet kuşu yeminin tüketimi tavsiye edilmektedir.