Keşiş Papağanı Bakımı ve Özellikleri

Hem büyüleyici hem de komik olmasıyla bilinen keşiş papağanı öğrenmeye istekli olmasıyla da bilinir.

Hem büyüleyici hem de komik olmasıyla bilinen keşiş papağanı öğrenmeye istekli olmasıyla da bilinir. Giderek büyüyen bir papağan olmasının yanı sıra kuş severler için mükemmel seçim olmaktadır. Keşiş Papağanı hem evcimen hem de çabuk alışan bir papağandır. Bolivya'nın merkezinden ve Güney Brezilya'dan Arjantin'in orta bölgelerine kadar uzanır. Genelde ormanlık alanlarda yaşayan keşiş papağanı güçlü bağ kurmasıyla bilinir. Keşiş papağanı sürüleri, topluluk oluşturmak için onların yuvasını yan yana inşa etmeniz gerekiyor. 

Keşiş Papağanı Özellikleri 

Keşiş Papağanı Özellikleri doğası gereği kendine güvenen, sosyal bir kuştur. Bu kuşlar eğlenceli olmakla beraber adeta palyaço gibi olmaktadır. Cesur ve cana yakın, konuşma eğiliminde olan keşiş papağanı olağanüstü konuşma yetenekleriyle tanınır. Eve döndüğünüz zaman karşılayan heyecanlı sesiyle kendini tanıtırlar. Elle beslenen keşiş papağanı, oldukça nazik olmasıyla bilinirken mükemmel yapısıyla ön plana çıkarlar. 

Keşiş Papağanı Konuşması 

Geniş kelime haznesine sahip olan keşiş papağanı birden fazla ifadeyi bir araya getirirler. Sesleri taklit etmek, şarkı söylemenin yanı sıra diğer yetenekleriyle de ön plana çıkar. Sesinin yüksekliği kendine bağlıdır. Bu sebeple sessiz bir kuş olduğu gibi gürültülü ortamda da oluşur. Diğer papağanlar gibi çığlıklarıyla bilinmez ve ara sıra çok ses çıkarırlar. Gürültü seviyeleri komşularını rahatsız edecek düzeyde olmamaktadır. 

Keşiş Papağanı Bakımı 

Keşiş papağanı oldukça aktif bir kuştur. Oynaması için yeterli bir alana sahip olması gerekir. Minimum kafeslerinin 115 cm olması gerekir. Fakat daha büyük bir kafeste bulunması daha iyi olacaktır. Bu kafesin daha sağlam bir şekilde oluşturulduğundan emin olmanız gerekir. Kuş banyosu için kafesin içine tatlı su dolu kap koyabilirsiniz. Keşiş papağanları evlerinin tehdit altında olduğunu hissederse sahibine saldırabilirler.