Kanarya vitamin ilaçları nelerdir?

Vücut sistemleri oldukça hassa olan kanaryalar vitamin ve mineral konusunda son derece titizlikle bakılması gereken kuşlar arasındadır. Kanarya vitamin ilaçları hemen herkesin bildiği standart ilaçlardır.

Kanarya vitamin ilaçları nelerdir?


Vücut sistemleri oldukça hassa olan kanaryalar vitamin ve mineral konusunda son derece titizlikle bakılması gereken kuşlar arasındadır. Kanarya vitamin ilaçları hemen herkesin bildiği standart ilaçlardır. Avitechnic ve Becalm B grubundan ön sırada kullanılması gereken ilaçlar arasındadır. Vitaminler aylık bir rutin ile kuşlara verilmelidir. 
Antibiyotik kullanımları ise bir insan ile eşdeğerdir. Gerçekten ihtiyaç olduğunu hissettiğiniz an tüm belirtilerin gözlemlendiği an olmaktadır. Kuşlar için antibiyotik isimleri günümüzde birçok satışa sunulan ürünler arasında kolayca bulunabilmektedir. Güvercin hastanem sitesi üzerinden de kolayca bu ürünlere ulaşabilirsiniz. 


Vitamin İlaçları Kullanım Detayları 


Kafes kuşlarında kanat çırpma durumu fazla aktif olmaması nedeniyle kemik problemleri ve kas – iskelet gibi problemler çok sık görülmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak kafes dışında mutlaka uçurulmalı ve özgür bir ortam sağlanmalıdır. Kanarya vitamin ilaçları noktasında kuşların ihtiyaçları olan en önemli vitamin B grubu vitaminlerdir. Bu nedenle kas ve sinir sistemi rahatsızlıklarına da iyi gelen B vitaminleri rutin olarak her ay 3 ya da 4 gün üst üste suyuna damlatılarak mevcut miktarın bitirilmesi beklenmelidir. 
Kanarya kuşlarının ve kafes hayvanlarının suları ve yemleri her gün değiştirilmemelidir. Bağışıklık sistemi tarafından hastalanmalarına sebep olacaktır. Bu nedenle söz konusu suyu ve yemi haftalık olarak değiştirilmesi faydalı olacaktır. Kuşlar için antibiyotik isimleri günden güne değişen sektörün en güncel ürünlerini temin edilmesi ile sağlanmaktadır. Uzman kişilerce önerilen ilaçların kullanılması son derece hayati bir önem taşıyacaktır. Kanarya hastalıklarının teşhisi noktasında da uzman kişilerce kontrol edilmesi önemlidir. Bir nezle ya da soğuk algınlığı geleneksel yöntemler ile geçmesi beklenilmemelidir. 
Kanaryalar hava değişimlerinden ve uzun süre aynı yemi yemekten de etkilenebilmektedir. Bu nedenle belirli aralıklar ile yemleri genle olarak değiştirilmeli ayrıca hava akşının olmadığı bölgelerde yaşamlarını sürdürmelidirler. Kanarya vitamin ilaçları kullanımı hastalıklar belirti göstermeden başlanılması ve bu şekilde devam edilmelidir. B ve C grubu vitaminleri genel olarak düzenli aralıklar ile bakımı sağlayan kişilerce kuşlara verilebilmektedir. Bu sayede hastalıkları önleyici bir sistem oluşturulmuş olmaktadır.