Hint Kuluçkalık Yumurtası

Çoğunlukla hint kuluçkalık yumurtası Türkiye'de oldukça popüler ve tercih edilen bir üründür. Bu anlamda, Türkiye'de birçok üretim yeri mevcuttur. Bu üretim alanları da ayrıca yıllardan beri kaliteli üretimler yapıyorlar.

Çoğunlukla hint kuluçkalık yumurtası Türkiye'de oldukça popüler ve tercih edilen bir üründür. Bu anlamda, Türkiye'de birçok üretim yeri mevcuttur. Bu üretim alanları da ayrıca yıllardan beri kaliteli üretimler yapıyorlar.

Hint tavukları ile elde edilen bu yumurtalar, oldukça dayanıklı ve kaliteli oluyor. Hint tavukları Türkiye'nin birçok noktasında özel yetiştirme yöntemleriyle yetiştiriliyor. Nadir de olsa fiziksel ve yapısal anlamda farklı oluyorlar.

Bu tavuklar tam sağlıklı olduklarında 9-10 yumurtaya kadar yumurta yapabilirler. Yumurtaları genellikle, açık krem tonlarına sahiptir. Genellikle de 55-60 gr arasında bir ağırlıkları olur.

Yumurtalar yumurtlandıktan sonra, kuluçka için hazır hale gelmiş olurlar. Boyut olarak küçük yumurtalar ve oldukça iri yumurtalar kuluçkada yer almazlar. Neden olarak çıkış güçleri çok zayıf olur.

Hint Horozu Ve Tavuğu

Hint kuluçkalık yumurtası daha çok hint horozu ve tavuğunun bir ürünüdür. Bu hayvanların çok nitelikli özellikleri bulunuyor. Horozların neredeyse 3-3,5 kg varan ağırlıkları bulunur. Gözleri yeşilin açık veya koyu tonlarındadır. Tavuklarda ise gözler daha çok kahverenginin tonları şeklinde olur.

Hem horozlar hem de tavuklar oldukça dayanıklıdır. Bu tamamen bu ırka özgü bir özelliktir. Ayrıca, her iki cinste de inanılmaz bir kas yapısı mevcuttur. Bunu diğer normal tavuk ırkları ile karşılaştırma yaparak anlarsınız.

Hint Kuluçkalık Yumurtası Özellikleri

Hint kuluçkalık yumurtası Türkiye'de oldukça değerli bir yumurtadır. Neslini devam ettirme ve çoğalma iç güdüsüyle tavuklar, az ama öz üretim yaparlar. Bu yumurtaların genel anlamda özelliklerini merak edebilirsiniz.

Hint kuluçkalık yumurtası özellikleri şunlardır;

•Oldukça değerlidirler.

•55-60 Gr aralığında ağırlıkları bulunur.

•Çok eski yıllardan beri üretimleri yapılır.

•Açık krem renk tonuna sahiptir.

•Türkiye'nin her yerine siparişleri vardır.

•Safkan horozlar ve tavuklar elde edilir.

Özellikler bakımından, sizleri memnun edecek birçok vardır. İnsanlar tarafından ilk evcilleştirilen tavuklardan olan hint tavuğunun yumurtasına sahip olabilirsiniz.

Hint Kuluçkalık Yumurtası Nerelerde Yetiştirilir?

Aslen belli bir yere özgü yetiştirme yeri yoktur. Ülkenin çoğu yerinde safkan olarak kuluçkalık yumurtalar üretilir. Üstelik, bütçeyi zorlayacak astronomik bir fiyatlandırma da yoktur. Tane başı 7 ile 15 TL bir fiyatlandırma ile sizde alım yapabilirsiniz. İster hobi amaçlı ister de ticari amaçlı bu kuluçkalık yumurtalara sahip olabilirsiniz.