Güvercin ne yer? Güvercin nasıl beslenir?

Oldukça sevimli hayvanlar olan güvercinler hemen her an kendini sevdirmeyi başarmıştır. Özellikle bazılarımız tarafından yüzlerce güvercin aynı anda beslendiği için güvercin besleyen kişiler nasıl keyifli ve zahmetli bir iş olduğunu bilecektir. Peki, Güve

Oldukça sevimli hayvanlar olan güvercinler hemen her an kendini sevdirmeyi başarmıştır. Özellikle bazılarımız tarafından yüzlerce güvercin aynı anda beslendiği için güvercin besleyen kişiler nasıl keyifli ve zahmetli bir iş olduğunu bilecektir. Güvercin beslemek isteyen kişilerin güvercinin ne yediğini ve nasıl beslendiğini bilmesi gerekir. Peki, Güvercin ne yer?


Güvercin nasıl beslenir?  


Pek çok güvercin türü vardır. Her türün de kendine özgü özelliği olduğundan dolayı güvercin beslenmesinde önem arz eder. Güvercinlerin beslenmesi için özel formüle edilmiş yemler vardır. Peki, Güvercin ne yer?

Güvercin ne yer?

Güvercinlerinizi sağlıklı bir şekilde büyütmek için özel yemler kullanmalısınız. Bu özel yemleri siz de tercih ederek güvercininize verebilirsiniz. Özel yemler sayesinde güvercininiz daha hızlı büyüyecek ve daha iyi gelişecektir. Güvercinlerin en sevdiği besinler arasında bulgur ve pirinç de bulunur. Bulgur ve pirinci çok tüketen güvercinler hem sakinleşecek hem de kendini sevdirecektir. Lahana, karnabahar, bezelye ve marul gibi yiyecekleri dilimleyerek güvercine verdiğinizde daha iyi beslendiğini ve zayıfsa kısa sürede kilo aldığını görebileceksiniz.  

Güvercin beslemesi nasıl yapılır?  

Güvercin beslemesi yapmak sorumluluk isteyen bir iştir. Onları beslemeye başlamadan önce sevdiği besinleri tespit ederek vermeniz gerekir. Hassas canlılar arasında yer alan güvercinler bakımı çok severler. Yani onların kaldığı yerlerin pis olma gibi bir lüksü yoktur. Güvercin beslemek öyle iki uçurmayla olacak bir iş değildir. Onların beslenmesi ve bakımı sorumluluk ister. Hem özel yemlerle beslemeli hem de yeşil sebzeler vermelisiniz. Sürekli yem verdiğinizde sindirim sisteminde sorun olacağından dolayı dikkatli beslemeniz ve su vermeyi ihmal etmemeniz gerekir. Su içmek güvercininiz için oldukça önemlidir. Güvercinler için bir diğer önemli konu ise onları hava aldırmaktır. Haftada en az 3 kere dışarı çıkarıp temiz hava aldırarak onların daha sağlıklı olmasını görebileceksiniz. Onların ürkmemesi için kedi gibi diğer hayvanlardan uzak tutmanız gerekir. Özellikle imkanınız varsa yüksek yerlerde besleyebilir bu şekilde hem ürkmesini engeller hem de onların daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz.