Güvercin Fiyatları

Soyları tükenen çoğu kuş türünün aksine günlük hayatımızda en çok rastladığımız kuş türü güvercindir. Peki, Güvercin Fiyatları Ne Kadardır?

Soyları tükenen çoğu kuş türünün aksine günlük hayatımızda en çok rastladığımız kuş türü güvercindir. Güvercinler eski zamanlardan beri sadece gökyüzünü süslemekle kalmıyor aynı zamanda sahiplenmek isteyen kişilerin hayatlarını da süslüyor. Peki, Güvercin Fiyatları Ne Kadar?

Güncel Güvercin Fiyatları

Eski zamanlardan beri günlük hayatımızda en çok rastladığımız güvercinlerin fiyatları türleri, renkleri ve cinsiyetlerine göre değişmektedir. Süt beyaz erkek güvercin 650 TL iken süt beyaz dişi 150 TL’ye satılmaktadır. Kula cinsi erkek güvercinler 250 TL iken Kula cinsi dişi güvercinler 100 TL’ye satılmaktadır. Mavi tüylere sahip güvercinler 200 TL, sarı tüylere sahip güvercin 300 TL iken tüylerinde mor ve mavi renklerin cümbüşüne sahip olan güvercin ise 450 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Arap, Sivas Keşlisi ve Balina cinsi güvercinlerin fiyatları 150-200 TL, Angut, Rostov, Çayka, Sırp Bangosu ve Omskiler cinsi güvercinlerin ise fiyatları 200-250 TL, Jumbo LongFace güvercin ailesinin fiyatı  1800 – 2000 TL, Karakanat Kuveyt ve Filo cinsi güvercinlerin fiyatı 2000 – 2200 TL, Mesburi cinsi güvercinler 800 – 1000 TL arasında fiyatlandırılırken Irak Hummi 700 – 900 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Güvercin Fiyatlarını Ne Etkiler?  

Güvercinlerin fiyatlandırılmalarında cinsiyeti, türü ve renklerin önemi olduğu kadar güvercinlerin uçmaları, oyuncu olmaları ve takla atmaları fiyatlandırmada ciddi önem taşımaktadır.

Mavi tüylü güvercinler 200 TL iken uçabilen ve oynayabilen mavi tüylü güvercinler 350 TL’ye satılmaktadır. Taklacı süt beyaz dişi güvercinin fiyatı ise 500 TL’dir. Güvercinlerin eskiden beri en çok bilinen ve günümüzde kullanılmasa da geçmişte çokça kullanılan özelliği postacı olmalarıdır. Eski zamanlarda postacı kuşlar olarak bile anılmaktadırlar. Günümüzde gelişen dünya ile posta konusunda güvercinlere ihtiyacımız olmasa da güvercinler sahipleri tarafından postacı olarak yetiştirilebiliyorlar. Postacı güvercinlerin fiyatları diğer güvercinlere göre daha farklı olmaktadır. Yarış postacısı güvercinler 400 TL ile 500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Sarı kanat postacı güvercinin fiyatı ise 150 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Alman postası ise 200 TL ile 300 TL arasında bir fiyatlandırma ile satılırken Adana postası 300 TL ile 400 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Güvercinlerin fiyatları görüldüğü üzere türü, renkleri, cinsi ve özellikleri gibi birçok özelliğe göre değişmektedir.